مغز به تعطیلات می رود!!

۲۶ تیر ۱۳۹۷

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که مغزتان چه زمانی به تعطیلات می رود ؟

یك روانپزشك آمریكایی تاكید كرد:مغز انسان به تعطیلات احتیاج دارد و فراغت موقت از كار برای مغز حیاتی است.به گفته این محقق روانپزشكی،رفتن به تعطیلات و استراحت و فراغت از كار برای مدتی كوتاه فقط جنبه سرگرمی و تفریح ندارد بلكه برای سلامت مغز و بهداشت روانی بسیار مهم است.
دكتر مونرو كولوم،استاد روانپزشكی در دانشگاه مركز پزشكی تگزاس در این باره گفت:یك مقدار استرس به مردم كمك می‌كند كه پروژه‌های كاری خود را پیش برده و به انجام برسانند اما وقتی این استرس زیاد از حد شود می‌تواند در عین حال واكنش ها و آثار منفی روانشناسی بر جای بگذارد و در نتیجه منجر به بروز بیماری شود.
دكتر كولوم می‌گوید:ورزش،رژیم غذایی سالم و مناسب و خواب كافی در حفظ سلامت و كارایی مغز بسیار مهم هستند اما علاوه بر اینها انسان نیاز دارد كه مدتی از كار دست بكشد و به اصطلاح به مغز خود مرخصی دهد تا مدتی در حالت استراحت قرار بگیرد.
دكتر كولوم در بیانیه‌ای اظهار داشت: مغزهای ما به استراحت احتیاج دارند.در طول این زندگی پرمشغله و پر از اطلاعات دائما بر ذخیره اطلاعاتی مغز افزوده می‌شود و بار اطلاعات در ذهن زیاد می‌شود. استراحت و تعطیلات به مغز امكان می‌دهد كه این بار اطلاعاتی را پشت سر بگذارد و با انرژی تازه و مفید برای از سرگیری كار و تلاش آماده شود كه البته این امر به حفظ سلامت مغز كمك می كند.
منبع:isna.ir

پربازدید ترین ها

خبرنامه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحانو متون